Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції
Branta Cover Мова статтi: українська Цитувати: Фесенко, Г. В. (2013). Перспективи використання прикладкових іменників у формуванні національної номенклатури птахів світу на прикладі колібрієвих (Trochilidae). Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 16, 26-48 Ключові слова: прикладкова форма іменника, українська номенклатура птахів, назви родів колібрі, орнітофауна світу Перегляди: 580 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №16 (2013)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 26-48

Перспективи використання прикладкових іменників у формуванні національної номенклатури птахів світу на прикладі колібрієвих (Trochilidae)

Г.В. Фесенко

Розглянуто поступальність використання прикладкових іменників в утворенні українських назв родів і видів птахів вітчизняної фауни, а також певною мірою – у формуванні національної номенклатури птахів світу. Окреслено, наскільки широко прикладкові іменники та лексичні форми, що подібні до них графічно, вживані як назви птахів Європи та Північної Азії в кількох слов’янських мовах і двох мовах міждержавного спілкування (англійській та німецькій). Показано, що в одних і тих самих формі та функції прикладкові іменники використовують для означення птахів у чотирьох слов’янських мовах (білоруській, болгарській, російській, українській) із шести проаналізованих. На основі даних видання «Handbook of the Birds of the World» запропоновано українські назви 102 родів колібрі, з яких для більшої частини використано прикладкові іменники. У функції прикладки вжито лексику, запозичену з кількох мов, слова загальної української лексики та неологізми.

Читати pdf-версію статті