Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Корзюков И, А. . (2001). Географические связи птиц Придунайских водоемов Украины.. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 4, 101-108 Ключові слова: кільцювання, Придунав'я, географічні зв'язки, коловодні птахи, Афро-Євразійський міграційний шлях. Перегляди: 744 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №4 (2001)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 101-108

Географічні зв'язки птахів Придунайських водойм України.

Корзюков А.І.

У матеріалах статті аналізується понад 120 повернень закільцьованих на Україні і за кордоном птахів, що мають відношення до Придунайського регіону. Простежено географічні зв'язки деяких коловодних птахів під час сезонних міграцій і зимівлі. Міграційні шляхи окремих видів поєднують Придунав'я з наступними континентами, географічними регіонами та країнами: великої чаплі (Egretta alba L.) - з півднем Європи (Греція), коровайки (Plegadis falcinellus L.) - з Африкою (дивись таблицю), сірої гуски (Anser anser L.) - з Причорномор'ям, крижня (Anas platyshynchos L.) - з Західним Сибіром та Італією (дивись таблицю), нерозня (Anas strepera L.) - з Західним Сибіром і Південною Європою, чирянки малої (Anas crecca L.) - з північчю і центром Європи (дивись таблицю), чирянки великої (Anas querquedula L.) - з більшістю регіонів Європи та Африкою (дивись таблицю), попелюха (Aythya ferina L.) - із Західною Європою, територією України та Росії (дивись таблицю), черні білоокої (Aythya nyroca Guld.) - з Північно-Західного Причорномор'я, черні чубатої (Aythya fuligula L.) - з Швейцарією та іншими країнами Західної Європи (дивись таблицю), мартина жвотоногого (Larus cachinnans Pall.) - з Азово-Чорноморським узбережжям, мартина звичайного (Larus ridibundus L.) - з  країнами Cкандінавіі і Прибалтики, центральної та південної Європи, крячка каспійського (Hydroprogne caspia Pall. - зі Швецією, Фінляндією та прибалтійськими країнами.

Результати аналізу свідчать, що багато видів птахів водно-болотяного комплексу використовують придунайські водойми поза періодом гніздування для поповнення енергетичних запасів під час перельотів в південну і західну Європу, країни Середземномор'я, а також Африку. Таким чином, підкреслюється значення придунайських водойм в охороні птахів на Афро-Євразійському міграційному шляху.

Читати pdf-версію статті