Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Стойловский, В. П. (2015). Белощекая крачка озер Картал и Кугурлуй (Одесская область). Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 18, 110-117 Ключові слова: крячок білощокий, Придунайські озера, оз. Картал, оз. Кугурлуй, чисельність, біотопичне розміщення Перегляди: 856 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №18 (2015)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 110-117

Крячок білощокий озер Картал і Кугурлуй (Одеська область).

В.П. Стойловський

У роботі представлені результати польових досліджень чисельності та розміщення гніздових угруповань у моновидових і змішаних колоніях крячка білощокого (Chlidonias hybrida Pall.) на Придунайських заплавних озерах Картал і Кугурлуй за 2010-2012 рр. Ґрунтуючись на порівнянні раніше опублікованих даних (Потапов, Кинда, 1998, Потапов, 1999, Нестеренко, 2000) з нашими результатами досліджень, проведено оцінку тенденцій у зміні чисельності крячка білощокого на оз. Картал і Кугурлуй. Встановлено позитивну динаміку в гніздових колоніях виду на обох досліджуваних водоймах.
Практично, за останні 15 років чисельність крячка білощокого на досліджуваних водоймах збільшилася в декілька разів і нині становить понад 2,5 тис пар. Значних змін в розташуванні колоній не відзначено, але чисельність гніздових крячків в них варіювала і помітно зросла. Головними факторами, що впливають на розподіл гніздового угруповання болотних крячків в регіоні, і відповідно, зокрема, на динаміку чисельності є зміни площі основних рослинних угруповань у ході сукцесій і коливань гідрологічного режиму водойм.

Читати pdf-версію статті