Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Копылова, Т. В., Кошелев, А. И., Кошелев, В. А. (2011). Динамика численности гнездящихся врановых птиц на контрольных площадках в 2000-2010 гг. на юге Запорожской области (Северное Приазовье). Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 14, 94-105 Ключові слова: воронові, агроландшафти, чисельність, колонії, моніторинг Перегляди: 733 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №14 (2011)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 94-105

Динаміка чисельності гніздуючих воронових птахів на контрольних ділянках у 2000-2010 рр. на півдні Запорізької області (Північне Приазов’я)

Т.В.Копилова, О.І.Кошелєв, В.О.Кошелєв

У роботі наведено дані обліків гніздуючих воронових птахів, що Були виконані на протязі 2000-2010 рр. на півдні Запорізької області на чотирьох контрольних моніторингових ділянках з площею приблизно 16 км2 кожна. Ділянки розташовані у різних типах агроландшафтів, які, крім полів та садів, включають також штучні ліси невеликої площі, придорожні та полезахисні лісосмуги, природні та штучні водойми, балки з заростями чагарників. Стабільна чисельність була у ворона і галки, помітне зростання чисельності помічено у сірої ворони та сойки. Відзначається катастрофічний спад чисельності (депресія) у сороки в 1999-2000 рр. та її повільне відновлення в наступні роки, а також різке зниження чисельності в 2010 р. Чисельність грака варіювала в широких межах, на моніторингових ділянках його колонії мали менші розміри у порівнянні з колоніями і загальною чисельністю цього виду в регіоні. У регіоні спостерігається процес синантропізації воронових птахів.

Читати pdf-версію статті