Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції
Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Белик, В. П., Бабкин, И. Г. (2010). К распространению и численности хищных птиц на полуострове Абрау. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 13, 68-75 Ключові слова: хижі птахи, поширення, чисельність, Північний Кавказ, Росія Перегляди: 612 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №13 (2010)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 68-75

Щодо розповсюдження і чисельності хижих птахів на півострові Абрау

В.П. Бєлік, І.Г. Бабкін

Авіфауну півостріва Абрау, що розташований на узбережжі Чорного моря між Анапою та Новоросійськом на протязі 20-го сторіччя неодноразово вивчали І.І. Пузанов, В.С. Петров, Б.А. Казаков, А.А. Інозємцев та ін.

У результаті наших досліджень, проведених тут в 1998-2009 рр., було виявлено кілька нових видів. Особливо помітні зміни спостерігаються на півострові Абрау у фауні соколоподібних птахів. Тут зникли Pandion haliaetus, орли A. chrysaetos / A. heliaca, Haliaeetus albicilla, але в останній десятиліття з'явилися Pernis apivorus, Circaetus gallicus, Hieraaetus pennatus, Aquila pomarina, Falco peregrinus та ін. У статті наведено характеристику їхнього сучасного поширення і чисельності.

Читати pdf-версію статті