Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Цвелых Н, А. . (2006). Современное состояние лугового (Saxicola rubetra) и черноголового (Saxicola torquata) чеканов в Крыму. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 9, 49-55 Ключові слова: трав’янка лучна, трав’янка чорноголова, чорноголовий, сучасний стан, Крим Перегляди: 838 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №9 (2006)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 49-55

Сучасний стан трав’янки лучної (Saxicola rubetra) і чорноголової (Saxicola torquata) в Криму

Цвєлих О.М.

Наведено дані щодо трав’янок лучної і чорноголової, які були зібрані на Кримському півострові. Трав’янка лучна в Криму - звичайний пролітний вид, гніздиться дуже рідко. Весняний проліт виду починається в другій половині березня (найраніша зустріч - 19 березня) і триває до другої половини травня (найпізніша зустріч - 20 травня), а осінній - з першої половини серпня (найраніша зустріч - 11 серпня) до кінця вересня (найпізніша зустріч - 27 вересня). Імовірно, іноді гніздиться на узбережжі Сиваша. Однак, єдиний безперечний випадок гніздування зафіксований на кордоні степів і північно-східних передгір'їв.

Трав’янка чорноголова в Криму - звичайний пролітний вид, зимує і гніздиться рідко. Весняний проліт виду починається в першій декаді березня (найраніша зустріч - 5 березня) і триває до початку травня (найпізніша зустріч - 1 травня). Проліт більшості птахів відзначається в другу-третю декаду березня. Пари, які не беруть участь у розмноженні або поодинокі чорноголові трав’янки нерідко зустрічаються і після закінчення весняного прольоту, головним чином у травні. Осінній проліт починається в кінці вересня-початку жовтня (найраніша зустріч - 25 вересня) і закінчується в листопаді (найпізніша зустріч - 17 листопада). Проліт більшості птахів відзначається в другу-третю декаду жовтня. Зрідка зимує в степовій частині і низькогір’ях. Поодинокі випадки гніздування виду зареєстровані в низькогір’ях. У степовій частині Криму невелике ізольоване гніздове угруповання трав’янки чорноголової знаходиться в північно-східній частині Керченського півострова.

Читати pdf-версію статті