Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Андрющенко А, Ю. ., Попенко М, В. ., Черничко И, И. ., Арсиевич Г, Н. ., Олейник С, Д. . (2003). Результаты среднезимних учетов птиц на Сиваше в 2001 году. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 6, 173-178 Ключові слова: птахи, середзимові обліки, Сиваш Перегляди: 896 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №6 (2003)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 173-178

Результати середзимових обліків птахів на Сиваші в 2001 році

Андрющенко Ю.О., Попенко В.М., Черничко Й.І., Арсиєвич М.Г., Олійник Д.С.

Обліки були проведені 19-23 січня 2001р. на Центральному та Східному Сиваші. Всього обліковано 78 видів зимуючих птахів, з них - 49 на Центральному Сиваші і 67 на Східному Сиваші (див. Таблицю). Довжина автомобільних маршрутів склала більше 700км. Відносні обліки проводились під час руху автомобіля і абсолютні точкові - на зупинках. Погодні умови в грудні 2000р. і першій половині січня 2001р. були сприятливими для птахів: сильних морозів не було, сніговий покрив відсутній. У другій половині січня, в результаті низьких температур (-12оС) багато заток Сиваша і прісні ізольовані водойми замерзли, і більшість птахів трималося біля ополонок.

У січні 2001р. на Сиваші фіксувалася максимальна чисельність червонозобої казарки Branta ruficollis. Вид домінував в деяких скупченнях гусей, а також утворював моновидові зграї. Чисельність Anas acuta, порівняно з попереднім роком, зросла, тоді як чисельність хижих птахів, таких як Circus cyaneus, Buteo lagopus, Falco tinnunculus - зменшилася. В черговий раз на зимівлі зустрітий Grus grus. Одна особина Vanellochettusia leucura трималася у незамерзаючого болітця, утвореного водами артезіанської свердловини. На відміну від попереднього року не були відзначені Melanocorypha leucoptera, Eremophila alpestris, Lanius excubitor, Turdus pilaris, Acanthis flammea, Erithacus rubecula. Обліки Panurus biarmicus, а також видів деревно-чагарникового комплексу були неповними.

Читати pdf-версію статті