Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Надточий C, A. . (2002). Новые сведения о гнездовании индийской камышевки в Харьковской области. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 5, 149-151 Перегляди: 614 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №5 (2002)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 149-151

Нові відомості про гніздування очеретянки індійської в Харківській області

Надточій A.C.

Індійська очеретянка (Acrocephalus agricola) - новий гніздуючий вид Харківської області. Її гніздування вперше встановлено в 1999 р. у Барвінківському р-ні на двох заплавних озерах в долині р.Брітай (басейн Сіверського Дінця).

У 2000-2002 рр. виявлені нові місця гніздування індійської очеретянки в заплавах річок степової зони Харківської області: 1) на двох ділянках в заплаві Оріль (басейн Дніпра) в околицях с.Аполонівка і с.Багата Чернещина (Сахновщинський р-н); 2) у заплаві р.Берека (притока Сіверського Дінця) в околицях с.Дмитрівка (Барвінківський р-н); 3) на трьох ділянках в заплаві р.Великий Бурлук (притока Сіверського Дінця) в околицях с.Василенкове, с.Гетьманівка, с.Аркадіївка (Шевченківський р-н).

З урахуванням знахідок нових місць гніздування очеретянки на території Харківської області, північна межа гніздового ареалу виду в межах України просунулася ще індійської на 80 км на північ і проходить тепер по долині р.Великий Бурлук.

Читати pdf-версію статті