Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції
У 2010 і 2019 рр. на протязі 6 днів у гніздовий період були досліджені птахи Баранівського лісу - острівного лісонасадження, що міститься поблизу міста Ізмаїл. Фауна насадження за час досліджень включала тридцять видів птахів: Phasianus colchicus, Columba palumbus, Streptopelia turtur, Otus scops, Asio otus, Strix aluco, Upupa epops, Dendrocopos major, Anthus trivialis, Lanius collurio, Oriolus oriolus, Sturnus vulgaris, Pica pica, Corvus cornix, Hippolais icterina, Sylvia atricapilla, Sylvia borin, Sylvia communis, Sylvia curruca, Phylloscopus collybita, Phoenicurus phoenicurus, Erithacus rubecula, Luscinia luscinia, Turdus merula, Turdus philomelos, Aegithalos caudatus, Parus caeruleus, Parus major, Fringilla coelebs, Emberiza hortulana. Основним джерелом формування авіфауни Баранівського лісу без сумніву є фауна деревно-чагарникових насаджень долини Дунаю – усі знайдені в цьому лісонасадженні види досить широко поширені у деревно-чагарникових насадженнях Дунайської дельти. Практично всі види, знайдені в Баранівському лісонасадженні, присутні в фауні найближчих до нього великих дунайських островів.
В Баранівському лісі відмічені довгохвості синиці за фенотипом подібні до птахів номінативного підвиду Aegithalos caudatus caudatus, поширеного у Східній і Північній Європі, а також птахи, що не відрізняються від птахів підвиду Aegithalos caudatus europaeus, поширеного переважно у Центральній і Західній Європі. Те саме спостерігається і в інших деревних насадженнях Дунайської дельти. Можна припускати, що по Нижньому Дунаю східна межа поширення підвиду Aegithalos caudatus europaeus у Європі сягає Західного Причорномор'я.
Зяблики Баранівського лісу виконують тільки свистові «дощові сигнали». Така структура сигналу характерна для більшості популяцій зябликів Північно-Західної і Центральної Європи. Те саме характерно і для більшості зябликів популяції Дунайської дельти. Можна припускати, що по Дунайській дельті східна межа поширення західноєвропейського вокального діалекту зяблика досягає чорноморського узбережжя.