Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Лохман, Ю. В., Гожко, А. А., Лохман, А. О. (2013). О древесном типе гнездования большого баклана (Phalacrocorax carbo) на островах Ейского лимана (Восточное Приазовье). Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 16, 127-132 Ключові слова: каспійський крячок, гніздування, Західне Передкавказзя Перегляди: 700 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №16 (2013)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 127-132

До розширення гніздового ареалу каспійського крячка в Східному Приазов’ї

Ю.В. Лохман, А.О. Лохман

У Західному Передкавказзі крячок каспійський гніздовий перелітний вид. До середини 80-х рр. його вважали залітним видом. Перші гнізда в регіоні знайдені в 1986 р. на Кизилташських лиманах (Північно-Східне Причорномор’я), пізніше в 1994 р. на озері Ханському (Східне Приазов’я). Впродовж чверті століття область гніздування каспійського крячка формувалася цими ізольованими поселеннями. Динаміка чисельності чорноморської популяції відносно стабільна. На озері Ханському існує позитивний тренд, в період з 2000 до 2008 р. кількість гніздових птахів збільшилася вдвічі.

Ймовірно, що збільшення кількості гніздових птахів озера Ханського, сприяло розселенню їх в інші місця. Так у 2006 р. нами виявлене ймовірне гніздування каспійського крячка на острові Бойкіївського лиману, в 2008 р. виявлена колонія з 20 пар на островах Зелених (Єйський лиман). Колонії розташовані в 50 км на північ і на південь від поселення каспійського крячка на озері Ханському.

Читати pdf-версію статті