Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Гавриленко, В. С., Листопадский, М. А., Мезинов, А. С. (2012). Особенности фенологии, динамики численности и характер пребывания журавлей в биосферном заповеднике «Аскания-Нова". Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 15, 46-56 Ключові слова: міграція, сірий журавель, заповідник, динаміка чисельності, Азово-Чорноморський регіон Перегляди: 777 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №15 (2012)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 46-56

Особливості фенології, динаміки чисельності та характер перебування журавлів у Біосферному заповіднику «Асканія-Нова».

В.С. Гавриленко, М.А. Листопадський, О.С. Мезінов

Через межиріччя Дніпро-Молочна і систему його подів проходить потужний міграційний шлях журавля сірого в північному - північносхідному напрямі на весняному прольоті і південно-західному – південному - на осінньому. Основна кількість мігруючих птахів зупиняється у Біосферному заповіднику «Аскания-Нова» і його околицях з максимальною чисельністю в скупченні до 44 тисяч особин. Відбувається зміщення термінів прольоту на швидший початок навесні і пізніше закінчення восени, а також нерегулярні зимівлі невеликих зграй сірого журавля.

Зареєстрований заліт 5 особин журавля білого і перебування їх впродовж 9 днів у зграях сірих журавлів.

Журавель степовий є пролітним і гніздовим видом у регіоні, який не утворює на території заповідника великих скупчень.

Надмірний мисливський прес є одним з головних чинників у просторовому розподілі журавлів навколо заповідника, внаслідок чого численні зграї зосереджуються в межах заповідних територій.

Читати pdf-версію статті