Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Цвелых Н, А. . (2009). О распространении обыкновенного соловья (Luscinia luscinia) на Крымском полуострове и на сопредельных территориях. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 12, 169-172 Ключові слова: Luscinia luscinia, Luscinia megarhynchos, Кримський півострів, степова зона, штучні лісонасадження Перегляди: 865 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №12 (2009)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 169-172

Стосовно розповсюдження східного соловейка (Luscinia luscinia) на Кримському півострові й суміжних територіях

О.М.Цвелих

У статті наводиться інформація стосовно поширення східного соловейка (Luscinia luscinia) на Кримському півострові й суміжних територіях. Під час польових досліджень було проведено ревізію даних публікацій щодо розселення східного соловейка у степовій зоні Кримського півострова. Виявлено, що, фактично, на цей час широко поширеним видом на досліджуваній території є західний (Luscinia megarhynchos), а не східний соловейко.

Гніздова популяція східного соловейка виявлена тільки на Кримському перешийку. Вид гніздиться на територіях, безпосередньо прилеглих до Кримського півострову з північної сторони в деревно-чагарникових насадженнях вздовж зрошувальних каналів та залізничних шляхів.

Читати pdf-версію статті