Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Бескаравайный М, М. . (2008). Распределение и численность большого баклана на юге Крыма. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 11, 9-15 Ключові слова: баклан великий, поширення, чисельність, гніздування, зимівлі, міграція, південь Криму Перегляди: 831 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №11 (2008)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 9-15

Розподіл і чисельність баклана великого на півдні Криму

Бескаравайний М.М.

Баклан великий в південній частині Криму відомий як зимуючий, пролітний і кочовий влітку вид, в останні роки з'явився тут на гніздуванні. Використаний матеріал, що зібрано в період з 1976 по 2008 р. Район досліджень охоплює південне узбережжя Криму - від Акмонайського перешийка (околиці Феодосії) до мису Лукулл в районі пос.Кача (близько 260 км). Обліки велися методом прямого переліку птахів і гнізд біля морських берегів і за допомогою візуальних спостережень на стаціонарних пунктах.

З 2006 року баклан великий гніздиться на озері Ачі на півдні Акмонайського перешийка (130-750 гнізд). Терміни початку яйцекладки варіюють з початку квітня по початок травня в різні роки. Природні фактори, що впливають на колонію:  погода, гідрологічний режим водойми, хижацтво. Антропогенний фактор занепокоєння незначний.

Основні райони зимівель - акваторія західного південного узбережжя і бухти Севастопольська. Весняний проліт припадає на 2 половину лютого-березня. Чисельність наприкінці весни і влітку низька, поширення спорадичне.

Читати pdf-версію статті