Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Тищенков А, А. . (2007). Гнездовая орнитофауна сельских населенных пунктов Приднестровья. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 10, 98-111 Ключові слова: Придністров'я, гніздова орнітофауна Перегляди: 682 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №10 (2007)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 98-111

Гніздова орнітофауна сільських населених пунктів Придністров'я

Тищенков О.А.

Дослідження проводилися в сільських населених пунктах Придністров'я в 2002 р. Виявлено 46 видів гніздуючих птахів, які належать до 7 рядів: Ciconiiformes - 1, Columbiformes - 3; Strigiformes - 2; Apodiformes - 1; Coraciiformes - 1; Piciformes - 2; Passeriformes - 36 видів. Сумарна кількість птахів становила близько 1757.1 пар/км2. Домінували горобець хатній і ластівка сільська. Більшість гніздуючих в селах птахів належать до європейського і транспалеарктичного типу фауни, до неморального і пустельно-гірського ландшафтно-генетичних фауністичних комплексів, до дендрофільного і склерофільного екологічних угруповань, до ентомофагів і фітофагів.

Читати pdf-версію статті