Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Надточий, А. С. (2005). Новая находка поселения индийской камышевки (Аcrocephalus agricola) в Харьковской области. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 8, 196-198 Ключові слова: очеретянка індійська, поселення, співаючі самці, Харківська область Перегляди: 669 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №8 (2005)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 196-198

Нова знахідка поселення очеретянки індійської (Аcrocephalus agricola) в Харківській області

Г.С. Надточій

В роботах, що опубліковані раніше (Надточий, Черников, 1999; Надточий, 2002) наведено відомості щодо 8 поселень очеретянки індійської (Acrocephalus agricola Jerd.) - нового гніздового виду орнітофауни Харківщини, виявленого у 1999-2002 рр. в степовій зоні області в Барвінківському (долини річок Бритай і Берека), Сахновщинському (долина р.Оріль) та Шевченківському (долина р.Велікій Бурлук) районах.

22.05.2003 зареєстровано ще одне поселення в долині р.Берека (права притока Сіверського Дінця) в окр. с.Красиве (Первомайський район). Гніздові стації очеретянки індійської зосереджені в масивах рогозу Лаксмана (Typha laxmannii Lepech.) та рогозу вузьколистого (Typha angustifolia L.), оточених широкою смугою очерету звичайного (Phragmites australis). Площа двох масивів з сухого рогозу становить 5 і 4 га, рівень води (глибина) - 50-70 см. За результатами картування співаючих самців чисельність очеретянки індійської в цьому поселенні становить 60-65 пар. У першому масиві зареєстровано 34 співаючих самців, у другому - 23. Відстань між співаючими самцями становила 7-12 м. Шість співаючих самців очеретянки зустрінуті також в кромці очерету, що примикає до масиву рогозу. Тут перекриваються гніздові стації цього виду і очеретянки ставкової.

Читати pdf-версію статті