Збірник наукових праць
Азово-Чорноморської орнітологічної станції

Branta Cover Мова статтi: російська Цитувати: Бескаравайный, М. М., Андрющенко, Ю. А., Костин, С. Ю., Кучеренко, В. Н., Попенко, В. М., Тарина, Н. А. (2015). Современное состояние ремеза в Крыму. Бранта: Сборник научных трудов Азово-Черноморской орнитологической станции, 18, 16-23 Ключові слова: ремез, Крим, гніздування, проліт, зимівля Перегляди: 671 Branta copyright Branta license

Випуски видання > Випуск №18 (2015)

Бранта: Збірник наукових праць Азово-Чорноморської орнітологічної станції, 16-23

Сучасний стан ремеза в Криму

М.М. Бескаравайний, Ю.О. Андрющенко, С.Ю. Костін, В.М. Кучеренко, В.М. Попенко, Н.А. Таріна.

Ремез у Криму - гніздовий, перелітний і зимуючий вид. Перше гніздо знайдено в 1992 р. біля Північно-Кримського каналу. З 2000 р. гніздиться регулярно, а гніздова область істотно розширилася. Більшість пунктів гніздування приурочено до найбільш обводнених районів Рівнинного Криму, прилеглих до Північно-Кримського каналу і великих водойм. Найбільш південний пункт знаходиться біля північної межі сел. Коктебель. Гніздовий біотоп - деревна рослинність на берегах водойм і водотоків. Більшість гнізд розташовуються на гілках маслинок та верб. Їх будування починається у квітні - середині травня, пташенята залишають гнізда в другій половині червня.
Весняний проліт відбувається у другій половині квітня, осінній - з другої половини липня до початку листопада. Регулярна зимівля спостерігалася уздовж великих водойм - біля Феодосії, в Західному і Північно-Західному Криму, рідше зимує у віддалених від води деревних насадженнях.
Оскільки перша знахідка гнізда, а згодом більшість випадків гніздування приурочені до Північно-Кримського каналу, можна припускати велике значення цієї гідротехнічної споруди для розселення ремеза в Криму.
 

Читати pdf-версію статті